Jak na klik?

Jak na klik?

Taky už jste to slyšeli na lekcích nebo někde v televizi apod.? “Budeme dělat dámský a pánský kliky. Vyberte si!” Pche, tohle u nás nevedeme. Existují tak maximálně dámské a pánské záchody. Máme různé formy provedení kliků od těch jednodušších až po královské klasické kliky. Najdou se i fajnšmekři a ranařky, kteří si na záda při kliku na záda položí tunu. Chceš umět klik? Internety jsou plný zázračných metod. Co si ale neodtrénuješ to nemáš.

Začněte jednodušší varianty – vyvýšená pozice rukou třeba klidně na posteli. Nebo určitě znáte varianty z jógy zvané kobra. Poté zkoušejte i izometrické výdrže v různých pozicích kliku. Klíč je v pravidelnosti a malých dávkách. Nemusíte denně udělat desítky a stovky opakování. Nastavte si rutinu o pár opakováních ale každý den!

A princip je provedení je stejný jako u KOČKY, o které máme článek ZDE. Žádná izolace, ale svalové souhry jedna báseň. Jakto? No protože v tomto cvičení vám půjde hlavně o navnímání koncových částí vašeho těla – tedy dlaní a chodidel. Určitě nikde nic nezatínejte a nesnažte se o zatuhlé a ztvrdlé “core”. Když to uděláte, tak zcela vypnete ruce i nohy a váš pohyb to negativně ovlivní.  Budete si připadat jako kdyby vás honila “hnačka” 🙂

 

Dejte si každý den 2-3 modifikace, které vidíte na videu. Tělo vám poděkuje🙏🏻

  • síla a stabilita v jednom
  • kontrola a pohyb – žádné izolace a zatínání
  • uberte nebo přidejte zátěž – měňte i pozice dlaní
  • dělejte každý den pár opakování

 

Tohle cvičení si pro vás připravil naše květinka Tereza Fišerová

Pokud chcete další inspiraci a dozvědět se, jak na věc, tak pro vás máme skvělou nabídku. Řekněte si o osobní trénink, na kterém vám pomůžeme znovu najít vaše tělo.

 

Autorem článku je člen týmu 3D FITNESS Gym Filip Raptopulos. Filip působil u více sportovních klubů jako kondiční trenér a v současné době jsou jeho nejpočetnější klientelou tenisté a také ženský hokejový národní tým. Pohyb mu koluje v těle a ničeho se nezalekne. Rád se svými klienty zdolává nové výzvy. Je také lektorem školení TRX Funkční trénink pro fitness profesionály. 3D FITNESS Gym je pro něj druhým domovem, na který nedá dopustit. Vede osobní tréninky a dále skupinové lekce TRX a kruhových tréninků.