Kočka nebo kocour

Jak na kočku nebo kocoura?

Jednoduchý, ale velmi důležitý cvik pro celkovou sílu těla. Žádná izolace, ale svalové souhry jedna báseň. Jakto? No protože v tomto cvičení vám půjde hlavně o navnímání koncových částí vašeho těla – tedy dlaní a chodidel. Určitě nikde nic nezatínejte a nesnažte se o zatuhlé a ztvrdlé “core”. Když to uděláte, tak zcela vypnete ruce i nohy a váš pohyb to negativně ovlivní.  Budete si připadat jako kdyby vás honila “hnačka” 🙂

Proč trénovat kočku nebo kocoura? 

Moudré knihy a výzkumy říkají, že silný střed těla je důležitý z mnoha důvodů. To je pravda pravdoucí, ale tím to nekončí. Silné core můžete vnímat při cvičení sedu lehů apod, ty však nejsou dobré pro naší páteř. Aktivní prkno, což kočka je, je skvělým cvikem/pohybem, který vám pomůže v dalších základních pohybech jako jsou např. tlak, tah, dřep. Při jejich provedeních potřebujete mít právě aktivní (ne však ztuhlé) tělo, které vydrží vnější tlak, např. externí zátěž v podobě kettlebellu nebo velké osy a nezboří se pod ní jako dům z kostek. Benefitem je, že nedochází k nekontrolovaným pohybům páteře (páčení, tlak na meziobratlové disky) a dokážete si lépe pohlídat nastavení než u sedů lehů nebo zkracovaček. Jo a zápěstí bude chrochtat blahem taky.

Dejte si každý den 2-3 modifikace, které vidíte na videu. Tělo vám poděkuje🙏🏻

  • síla a stabilita v jednom
  • kontrola a pohyb
  • uberte nebo přidejte zátěž
  • dělejte každý den 10-15min

Tohle cvičení si pro vás připravil náš chlupáč Filip Raptopulos

Pokud chcete další inspiraci a dozvědět se, jak na věc, tak pro vás máme skvělou nabídku. Řekněte si o osobní trénink, na kterém vám pomůžeme znovu najít vaše tělo.

 

Autorem článku je člen týmu 3D FITNESS Gym Filip Raptopulos. Filip působil u více sportovních klubů jako kondiční trenér a v současné době jsou jeho nejpočetnější klientelou tenisté a také ženský hokejový národní tým. Pohyb mu koluje v těle a ničeho se nezalekne. Rád se svými klienty zdolává nové výzvy. Je také lektorem školení TRX Funkční trénink pro fitness profesionály. 3D FITNESS Gym je pro něj druhým domovem, na který nedá dopustit. Vede osobní tréninky a dále skupinové lekce TRX a kruhových tréninků.