Zpět

3 tipy pro malé siláky

Máme pro vás 3 tipy, které nesmí chybět v pohybové přípravě malých siláků.

04. 04. 2024

Otřepaná fáze, že síla je základ života už víme. Více jste se mohli dočíst v našem předchozím článku SILOVÝ TRÉNINK HROU. Děti se rády pohybují a navíc rády zdokonalují různé pohybové překážky a výzvy.

Máme pro vás 3 tipy, které nesmí chybět v tréninku dětí, které začínají navštěvovat organizovaná cvičení či kroužky. Bavíme se tedy o dětech ve věku cca 5 a více let. Horní hranice je pak puberta, po které již můžeme začít více se strukturovaným tréninkem a trénink síly dělat více specificky.

ZVÍŘECÍ POHYBY

Zvířecí pohyby jsou skvělým lákadlem pro děti, kde můžou pustit ven svou fantazii a prožít každý pohyb. Variant je spousta. V tréninku nemusíte udělat všechna zvířátka, ale pohrát si například jen se 3-4 a pořádně je procvičit. V článku ZVÍŘECÍ POHYBY VOL.1 najdete více.

MAMLAS

Tohle je jeden z našich favoritů. Mamlas je silově koordinační cvik, který zapojí každý svalový snopec v dětském těle. Na začátcích děláme lehčí varianty pouze s jednou rukou a postupně se prokousáváme do složitějších kombinací. Více silově koordinačních cvičení zažijete na našem CERTIFIKOVANÉM KURZU TRENÉRA DĚTÍ A MLÁDEŽE, který je akreditován MŠMT.

VIS

Když děti přijdou k nám do gymu, kde visí spousta TRX, tak hádejte co udělají jako první věc. Ano, pověsí se a houpou se do nekonečna. Pro sílu horní poloviny těla je vis skvělý cvik. Oživte jej příběhem. My děláme Hrušku a Netopýra. Hruška je soutěž, kdo vydrží nejdéle viset, tak je nejšťavnatější hruštičkou. Netopýr je vis hlavou dolů.

Autor článku

Filip Raptopulos

Filip Raptopulos

Filip pochází z kraje rázovitého, kde se naučil spoustu věcí. Jednou z hlavních je, že co si sám neodmakáš, to nemáš. Vystudoval FTK UP Olomouc a jako učitel působil skoro deset let. Je to bývalý závodní hokejista, který ještě ve svých 20 letech usiloval o ty nejvyšší cíle. Avšak škola u něj zvítězila, a tak během studií na vysoké škole absolvoval různé trenérské kurzy, až se usadil v kondičním tréninku. Působil u více sportovních klubů jako kondiční trenér a v současné době jsou jeho nejpočetnější klientelou tenisté a ženský hokejový národní tým. Pohyb mu koluje v těle a ničeho se nezalekne. Rád se svými klienty zdolává nové výzvy. Je také lektorem školení TRX Funkční trénink pro fitness profesionály. 3D FITNESS Gym je pro něj druhým domovem, na který nedá dopustit. Vede osobní tréninky a dále skupinové lekce TRX a kruhových tréninků.

Registrujte se dnes!

Staňte se součástí 3D FITNESS GYM. Vaše první návštěva je na nás.

Získejte volný vstup

Lekce zdarma ve 3D FITNESS GYM a přístup k online workoutům.

Mám zájem o (Trial):