Zpět

Zábavné a interaktivní cvičení s plyšákem: Hravá cesta ke zdraví

Fitness na doma s plyšákem. Jak udělat z každodenní rutiny zábavnou cvičební výzvu pro děti.

02. 05. 2024

Cvičení s plyšákem je skvělý způsob, jak zapojit děti do fyzické aktivity a zároveň je bavit. Pomocí plyšového kamaráda lze cvičení udělat zábavnějším a motivujícím. S plyšákem můžou hezky vyplnit volnou chvilku doma a když si jej vezmou na své oblíbené cvičení do gymu, tak tím ozvláštníte i vaši lekci.

Cvičení doma může být také skvělou příležitostí k zapojení celé rodiny. Společné cvičení může posílit rodinné vztahy a přinést zábavu do každodenní rutiny. Navíc, děti mají rády příklad a když vidí rodiče, jak se věnují cvičení s nimi, často je to motivuje k další aktivitě.

Důležité je, aby cvičení dětem přinášelo radost a bylo přizpůsobeno jejich věku a schopnostem. Mělo by být motivující a zábavné, aby se děti rády zapojovaly.

Níže pro tebe máme inspiraci, co s plyšákem cvičit a také alternativu s míčem (1kg). Míč jsme si zvolili jako pomůcku pro rozvoj síly u dětí. Můžeš vyzkoušet každý cvik vždy s plyšákem a poté s míčem. Ať děti zažijí rozdíl a mají trénink pestrý.

Překlul

  • čapni plyšáka kotníky v sedě a překul se s ním vzad a zase zpět do sedu

Klokan

  • čapni plyšáka ve stoje kotníky/koleny a zkus s ním skákat po pokojíčku, bacha ať ti nevypadne

Brouk

  • lehni si na záda, drž plyšáka rukama a střídavě pokládej jednu nohu na zem, vždy se jedna noha dotýká plyšáka

Plavec

  • lehni si na bříško, natažené nohy i ruce zvedni lehce ze země, polož si plyšáka na záda jednou rukou a druhou si jej vezmi zpátky

Hříbeček

  • polož si plyšáka na hlavu, zkus si kleknou na koleno, bacha ať ti nespadne

Palačinka

  • zkus se koulet přes bok s plyšákem v natažených rukách, nožky drž zvednuté a natažené

Placáky

  • zapoj tátu/mámu nebo klidně bábu/dědu a držte plyšáka mezi sebou čelem, dávejte si různé placáky dlaněmi, udržte jej co nejdéle

Autor článku

Filip Raptopulos

Filip Raptopulos

Filip pochází z kraje rázovitého, kde se naučil spoustu věcí. Jednou z hlavních je, že co si sám neodmakáš, to nemáš. Vystudoval FTK UP Olomouc a jako učitel působil skoro deset let. Je to bývalý závodní hokejista, který ještě ve svých 20 letech usiloval o ty nejvyšší cíle. Avšak škola u něj zvítězila, a tak během studií na vysoké škole absolvoval různé trenérské kurzy, až se usadil v kondičním tréninku. Působil u více sportovních klubů jako kondiční trenér a v současné době jsou jeho nejpočetnější klientelou tenisté a ženský hokejový národní tým. Pohyb mu koluje v těle a ničeho se nezalekne. Rád se svými klienty zdolává nové výzvy. Je také lektorem školení TRX Funkční trénink pro fitness profesionály. 3D FITNESS Gym je pro něj druhým domovem, na který nedá dopustit. Vede osobní tréninky a dále skupinové lekce TRX a kruhových tréninků.

Registrujte se dnes!

Staňte se součástí 3D FITNESS GYM. Vaše první návštěva je na nás.

Získejte volný vstup

Lekce zdarma ve 3D FITNESS GYM a přístup k online workoutům.

Mám zájem o (Trial):