Zpět

Jóga a TRX - balanční pozice

Rovnováha nebo balance chcete-li je dovednost. Je to průřezové téma pro sílu, stabilitu a koordinaci. Když půjdeme k jádru pudla, tak hlavním činovníkem je CNS (centrální nervová soustava). TRX je skvělým pomocníkem při procvičování jógových balančních pozic.

26. 05. 2022

TRX for Yoga pozice/pohyby jsou skvělou cestou k hlubšímu pochopení a navnímání efektivního tréninku. Tento koncept nám dává možnost vytvořit unikátní flow program opřený o stabilní základy funkčního a zdravého pohybu. Tohle jsme si již napsali v článku - Jóga a TRX pozice ve stoje.

Dnes si více posvítíme na balanční pozice. Rovnováha nebo balance, chcete-li, je dovednost. Je to průřezové téma pro sílu, stabilitu a koordinaci. Když půjdeme k jádru pudla, tak hlavním činovníkem je CNS (centrální nervová soustava). Pohybový aparát pak už je vykoná to, co dostane za úkol. A ty úkoly se musí opakovat pravidelně, mít dostatečnou intenzitu (obtížnost) a taky délku trvání.

  • Pravidelnost

Pokud se chcete cítit lépe v balančních pozicích, tak je musíte zkoušet. Pravidelně. Je to jako čistění zubů. Tuhle větu už od nás znáte. Každý den a pár minut. Ne jednou týdně na 30 minut. 

  • Intenzita

Pravidelnost je prvním krokem. Intenzita nebo obtížnost je krokem druhým. Můžete začít v balančích pozicích na jedné noze s oporou na druhé. Důležité je postupně přidávat. TRX je skvělým nástrojem pro progresi cviků. Změna úhlu těla, úchopu nebo spojení více cviků do takového flow.

  • Délka trvání

Máte pravidelnost a intenzitu jógových cviků. Už vám chybí jen cvičením strávit nějaký čas a pozice si tzv. zasloužit. Je pěkné, že děláte každý den těžší pozici stoje na jedné noze, ve které vydržíte pár vteřin. Pche! Potřebujete si pozici navnímat a být v ní déle. Cítit takové to správné štipkání ve svalech, naučit se prodýchat a pozici/cvik si užít. Zkoušejte nepočítat opakování ale dech a postupně jej prohlubovat a hrát si s tempem dýchání. Nezapomínejte ale na správné provedení.

 

Autor článku

Michaela Raptopulu

Michaela Raptopulu

Míša je bývalá profesionální tenistka. Zahrála si všechny světové turnaje a nechyběly ani Grand Slamy -Wimbledon nebo Us Open. Po ukončení své kariéry se vrhla na dráhu trenérskou. Svoje zkušenosti předává dál tenisovým nadějím. Ke sportu byla vedena od malička svým otcem. Celoročně byla na dvorcích a v zimě ještě přidala lyže a led, kde krasobruslila. K trenérství přidala i vedení lekcí ve 3D FITNESS Gymu, kde si s Míšou můžete zacvičit Body and Mind lekci, pod názvem TRX FOR YOGA. Absolvovala mezinárodni vzdělávací kurz TRX FOR YOGA. Jóga je další velkou zálibou Míši, která je krom toho všeho i manželkou a maminkou holčičky Zoi. Ve 3D FITNESS Gymu tráví každý den, protože nálada, parta lidí a druhy cvičení, které v gymu jsou, ji nepřestávají bavit. Míša se na vás těší na svých lekcích.

Registrujte se dnes!

Staňte se součástí 3D FITNESS GYM. Vaše první návštěva je na nás.

Získejte volný vstup

Lekce zdarma ve 3D FITNESS GYM a přístup k online workoutům.

Mám zájem o (Trial):